בקבוק אחד בלבד: "ארס הנחש", הבירה החזקה ביותר בעולם – לא לבעלי לב חלש

בקבוק אחד בלבד: "ארס הנחש", הבירה החזקה ביותר בעולם – לא לבעלי לב חלש

 

"ארס הנחש". השם עצמו אומר לנו הכל. המוצר של מבשלת הבירה הסקוטית Brewmeister, (בקית', סקוטלנד) ניצח בירה אחרת של אותה חברה, "ארמגדון" עם 65% אלכוהול.

 

בא לכם משקה קליל הפעם? מעדיפים בירה מפני שהיא בעלת אחוז אלכוהול נמוך בהשוואה לדודנים הקשוחים שלה – ברנדי, ויסקי, וודקה, ג'ין וכו'? אם כן, בקבוק בירה, שבדרך כלל עומד על טווח שבין 11-5 אחוזי אלכוהול, הוא הימור בטוח. כל מה שבירה כזו יכולה להעניק לכם הוא פרצוף אדמדם וטעם מרענן של מאלט וכישופים, עם ניצוצות של אושר.

 

אבל חכו רגע לפני שאתם שותים את הבקבוק הזה. אולי כדאי שתבדקו את הבירה הזאת לפני שאתם לוגמים את הבירה שאתם כבר מכירים היטב:

 

שם: "ארס הנחש", אחוז אלכוהול: 67.5%

אפילו אבסינת, שמכיל את אחוז האלכוהול המקסימלי מבין המשקאות החריפים הקשוחים, נע סביב 60% אלכוהול, ולכן מבשלת הבירה שמה תווית אזהרה על בקבוקי "ארס הנחש" מפאת עוצמת הפצצה שבתוכם. אם אתם מסוג האנשים שלא יכולים לעצור בבקבוק בירה אחד – היזהרו, ומומלץ אף שתשכחו מההרגל הזה אם אתם מתכננים לשתות את הבירה החזקה הזו. בקבוק אחד של "ארס הנחש" יכול ישר לשלוח אתכם למקום שממנו אין חזור במכה אחת. גם החברה עצמה ממליצה לא לצרוך יותר מ-35 מ"ל בכל פעם. באופן כללי, מוטב להתייחס לבירה הזו כאילו היתה ויסקי (אבל זכרו, בויסקי יש רק כ-45-40% אלכוהול, אז התייחסו אליה כמו אל ויסקי מיוחד).

 

החברה נוקטת אמצעי זהירות נוספים כדי שלא יקרה מצב שבו ימכרו לכם יותר מבקבוק אחד (275 מ"ל) בכל פעם.

 

כיצד מכינים את הבירה הזו?

תסיסה שנעשית בעזרת מאלט כבול מעושן ושני סוגים של שמרים (אייל ושמפניה) מהווים את הבסיס. הריכוז הנכון מושג על ידי הקפאת החומר לא פעם אחת, אלא מספר פעמים. המדע מאחורי כל זה הוא די פשוט. המים קופאים ומשאירים רק אלכוהול נוזלי אשר מתקשה רק בטמפרטורה שונה. גבישי הקרח שנוצרו מוסרים בכמה שלבים, התכולה נעשית מרוכזת לאט לאט ומקבלת את כל הכוח להפוך לבירה החזקה ביותר בעולם.

 

ואיך הטעם שלה?

קודם כל, ניחשתם נכון. ריח האלכוהול ישכר אתכם עוד לפני שתספיקו לקרב את הכוס אל השפתיים. קחו נשימה עמוקה ולגמו מהבירה. אתם בוודאי תרגישו את המאלט, הכשות ואת הניחוח הקל של הפירות. אל תצפו שזה יהיה מוגז, לבועות אין סיכוי לשרוד בריכוז כזה גבוה של אלכוהול.

 

Brewmeister, מבשלת הבירה הסקוטית, השקיעה בפיתוח של בירת "ארס הנחש" בעקבות תלונות של לקוחות על המוצר הקודם שלה – "ארמגדון", בירה עם 65% אלכוהול. אנשים (די משוגעים) הבינו מהר מאוד כי "ארמגדון" אינה חומר נפץ כפי שטענה החברה. "ארס הנחש" הוא התשובה של החברה למה שקורה בשוק. אין עוד תלונות על עוצמת הבירה, אלא רק אזהרות שמסתובבות בין האוהדים הרבים שיש לה.