טיפים מעולים לפריסת סלון מושלמת

טיפים מעולים לפריסת סלון מושלמת

בין אם אתם עוברים למקום חדש או שאתם מוכנים לשינויים מסוימים בביתכם, הפעולה הפשוטה לכאורה של סידור הרהיטים בצורה מסוימת יכולה לעשות את ההבדל בין חדר שהוא "ככה ככה" לעומת "וואו".

 

דוגמה מצוינת לכך היא הסלון שלכם. החדר הזה כנראה חווה הרבה מאוד שימוש ותנועה מדי יום, אבל אם הרהיטים לא ממוקמים בצורה הגיונית, הוא ירגיש צפוף ועמוס. עם זאת בחשבון, בואו נסתכל על שלושת הטיפים שיאפשרו לכם לבחור את פריסת הסלון המושלמת לבית ולמשפחה שלכם.

טיפ ראשון: לקבוע מוקד ולעבוד סביבו

ברוב חדרי המגורים יש מוקד טבעי, כמו אח או טלוויזיה. בעוד שדברים כמו חלונות ותלייה על הקיר יכולים להיות גם מוקדים, האפשרות הפופולרית ביותר היא הטלוויזיה שלכם. כשאתם פורשים את הסלון, סדרו את הרהיטים שלכם בצורת U סביב נקודת המוקד הנבחרת. הציבו את הספה כך שהיא פונה לטלוויזיה.

 

אם הסלון שלכם לא כולל טלוויזיה או שאתם רוצים לערבב קצת את הדברים, אתם תמיד יכולים לבחור במקום מוקד אחר במקום זאת. לדוגמה, הוסיפו כמה כסאות נעימים סביב האח יחד עם שולחן קפה מלא בספרים ומגזינים וכמה כסאות עות'מאנים לאחסון.

טיפ שני: להעריך את זרימת התנועה

אם הסלון שלכם מהווה מוקד מרכזי בביתכם – ואנחנו מנחשים שכן – אתם בהחלט תרצו לסדר את הרהיטים כך שאנשים (וחיות מחמד!) לא יתנגשו כל הזמן בדברים. התבוננו בסלון שלכם ובחדרים הצמודים אליו, ואז החליטו כיצד אתם רוצים שאנשים יעברו דרך החלל הזה.

 

אם המטבח נמצא בחדר אחד, הציבו את הרהיטים כך שאנשים יוכלו לעבור בקלות הלוך ושוב בין שני האזורים הפופולריים הללו. כלל אצבע נהדר הוא לסדר את הרהיטים שלכם כך שיהיו לפחות 3 מטר מרווח ביניהם. זה מאפשר לאנשים לעבור מבלי להיתקל כל הזמן בחפצים או לומר "סלחו לי" שוב ושוב לבני משפחתם בחדר.

טיפ שלישי: לזכור את הגודל

גם לגודל הרהיטים וגם לגודל הסלון יש השפעה דרמטית על העיצוב הסופי של החדר. אם יש לכם ספה פינתית עצומה וחדר קטן יחסית, החלל ייראה צפוף למרות מאמציכם הטובים ביותר. אם אתם מוכנים להשקיע ברהיטים קטנים יותר, התחילו על ידי מדידת השטח הזמין בסלון לפני הקנייה.