המבשלתהבירותהמסעדהחדר כנסיםאירועיםחבילותצרו קשר

הסיפור של מבשלת הגולן

הסיפור מתחיל בהיסטוריה
בירה ככל הנראה היא המשקה האלכוהולי הקדום ביותר באנושות.
בתקופת האדם הקדמון נערכו מסעות ציד וליקוט מזון. במהלך אותם מסעות גילה הצייד המלקט כי הדגנים אשר אסף לתרמילו לאחר זמן מה החלו לתסוס. כאשר מיהר לאכול אותם הם סיפקו עבורו תחושה משכרת ונעימה שפשטה בגופו "ועלתה לראשו" .
גם הנזירים במסעותיהם הארוכים השתמשו בבירה כתחליף לאוכל וזאת בשל הרכבה הכולל ויטמינים וקלוריות.
לפיכך, אין זה פלא שבטרם תורבת הדגן לשם אפיית לחם לסיפוק רעב , חשבו בעולם הקדום כיצד יוכלו לתרבת את הדגן לשם סיפוק הרעב (בצורה מענגת יותר) דרך קבע.
לימים, מתגלים עקבות. הקדומים ביותר עד כה של שעורת בר מתורבתת. גילם נאמד ב-17 אלף שנים והם נמצאים בחפירות אוהלו,בחופה הדרומי של הכינרת, למרגלות הגולן.
למעשה כאן נולד החזון וכאן גם מתחיל הסיפור,
סיפורה של מבשלת הגולן...

הסיפור מתחיל באנשים
אנשים ששותים בירה, אנשים שמבינים בבירה, אבל בעיקר אנשים שאוהבים בירה.
מבשלת הגולן, היא פרי שיתוף פעולה של שני יזמים מקומיים הנשענים על ידע מקצועי גרמני, תוך שימוש במשאבי הטבע המדהימים שנמצאים ברמת הגולן.
חיים אוחיון- יזם ואיש חזון, הגה את רעיון הקמת המבשלת שבסיסה יהיה בארץ הגולן ארץ מלאה בכל טוב. חיים אוחיון הוא יזם נדל"ן ואיש חזון, אשר פועל דרך קבע לפיתוח ומינוף של הצפון ככלל והגולן בפרט. חיים אוהב בירה בהירה, בהקפדה על שלוש אצבעות קצף.
נפתלי פיצבסקי- בעל 30 שנות ניסיון בענף האלכוהול בישראל ומבעליו של 2 פאבים איריים, מהמובילים בישראל ובעולם . נפתלי אוהב בירה כהה בעלת גוף כבד.
אנשי הגולן- אנשים המחוברים לארץ בשורשים, בעלי אופי מיוחד שיש רק לתושבי הגולן. אוהבים את כל סוגי הבירות.


הסיפור מתחיל בגולן
ברמת הגולן נמצאים התנאים הטובים ביותר לייצור בירה מדהימה וייחודית שאין בשום מקום אחר.
לאחר הקמת המבשלת, הגולן היום, הוא חבל הארץ האיכותי במדינת ישראל בכל הקשור לאלכוהול.
המים, שהם אחד המרכיבים החשובים ביותר (85%) בתהליך ייצור הבירה, מגיחים ממעיין הסלוקיה. הקרקע היא אדמה פוריה המחבקת בחום את הניטע בה ומזג האוויר- מושלם לגידול הכשות .חם ביום וקר בלילה.
התנאים האופטימליים הללו ,בנוסף לתהליך תסיסה סודי יוצרים חוויה מושלמת של בירה טרייה השומרת על טעמי המקור , בירה ברמה הגבוהה ביותר בארץ.

הסיפור מתחיל בעשייה
כדי ליצור את הבירה המושלמת, הבאנו לגולן את הציוד והידע המתקדם בעולם,(הבאנו את אחד הברומאסטרים הנחשבים בעולם). את כל השאר מספק הגולן עצמו.. במשך שנתיים וחצי פיתחנו תוכניות, התווינו דרך ובנינו מקום מדהים שבו ניתן לראות ולחוש, גם את הטעם וגם את התהליך של ייצור הבירה הטריה.
עכשיו זה הזמן שלכם לבוא, להתענג מהנופים בדרך, לתת לזמן להיעצר לכמה שעות, לטעום ולהבין...


הסיפור מתחיל במבשלת שהיא היום המקום המרכזי ביותר בגולן.
מתחם המבשלת מהווה מוקד יציאה לכל הטיולים באזור. במתחם תמצאו את מרכז המבקרים, אשר יספק עבורכם כל פיסת מידע על הגולן. תוכלו ליהנות ממכלול אטרקציות ייחודיות לבילוי משפחתי ב"קסם הגולן" ותרוויחו מקום שתמיד כיף לסיים בו יום חוויתי בלגימה של בירה טרייה ואיכותית לאור שקיעה מדהימה.
למעשה זה מאד פשוט. כשרוצים לחוש באמת את הגולן באים לכאן ומקבלים את כל הסיפור בלגימה אחת - של הבירה שלנו..
הבירה של מבשלת הגולן.

גלילת טקסט גלילת טקסט
Developed by TYCO   Lam-Margalit Advertisement